Warsztaty Rzemiosł Dawnych już 1 września

Warsztaty Rzemiosł Dawnych już 1 września

Miło jest nam zaprosić na nową odsłonę wrześniowej imprezy organizowanej przez Bractwo Zamku Grodno przy współpracy z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

Spotkanie z żywą historią będzie miało charakter warsztatów rzemieślniczych, które odbędą się w sobotę, 1 września br. W trakcie ich trwania będzie można zobaczyć jak powstają wyroby, które składają się na stroje rekonstruktorów, jak przygotowujemy się do turniejów, pokazów i uczt. Będzie można też porozmawiać z rzemieślnikami na temat tajników ich pracy i pod ich doświadczonym okiem podjąć próbę stawiania pierwszych kroków w znanej im dziedzinie.

Zamek Grodno ożyje nie tylko za sprawą członków naszego Bractwa, ale także dzięki obecności zaprzyjaźnionych z nami grup rekonstruktorskich. Jak zwykle będzie kolorowo, głośno od szczęku stali oraz śmiechów.

Warsztaty, które planujemy zorganizować to m.in. walka indywidualna i grupowa, łucznictwo tradycyjne, tańce średniowieczne, kaletnictwo, wykonywanie krajek, nailbinding, haftowanie, wyrób kolczug, malowanie farbami temperowymi, piwowarstwo… a pewnie będzie tego wiele więcej =)

Będzie także przestrzeń zorganizowana z myślą o dzieciach, aby i one nie nudziły się podczas wydarzenia.

Do zobaczenia w średniowieczu!