Zwiedzanie

Zwiedzanie Zamku Grodno

Obiekt czynny jest codziennie:

W miesiącach od października do kwietnia:
od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00, ostatnie wejście o 16:00,
w soboty, niedziele i święta od 9:00 do 18:00, ostatnie wejście o 17:00.

W miesiącach od maja do września:
od poniedziałku do piątku od 9:00 do 18:00, ostatnie wejście o 17:00,
w soboty, niedziele i święta od 9:00 do 19:00, ostatnie wejście o 18:00.

Obiekt jest nieczynny w Niedzielę Wielkanocną, 1 XI i 24-25 XII.

Wejścia z przewodnikiem odbywają się od godziny 10:00.

Cennik

Ceny biletów:
Normalny – 16 zł
Ulgowy* – 14 zł

Bilet łączony Zamek Grodno + Sztolnie Walimskie:
Normalny – 28 zł
Ulgowy* – 24 zł

Bilet łączony jest ważny 10 dni od dnia zakupu.

Sesja zdjęciowa ślubna:
100 zł

Ognisko dla grup zorganizowanych:
50 zł

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:
Zniżka na bilet – 2 zł (nie dotyczy biletu łączonego)

*Bilet ulgowy przysługuje: dzieciom, studentom do 26 roku życia, emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom, osobom z grupami inwalidzkimi. Dzieci do lat 4 wchodzą bezpłatnie.

Rezerwacje

1. Jeżeli wybierasz się do zamku z zorganizowaną grupą warto skontaktować się z nami. Zarezerwujemy termin – będziemy na Was czekać.

2. Jeżeli potrzebujesz tłumacza lub przewodnika ze znajomością języka niemieckiego lub angielskiego – skontaktuj się z nami. Zrobimy wszystko co w naszej mocy by zapewnić właściwą obsługę turystyczną.

3. Jeżeli chciałbyś dla swojej grupy zorganizować ognisko poinformuj nas o tym z wyprzedzeniem. Przygotujemy palenisko, drewno oraz zadaszone miejsca do odpoczynku i jedzenia.

4. Specjalne sesje fotograficzne oraz używanie drona możliwe jest tylko po wcześniejszej zgodzie dyrektora CKiT.

Kontakt Zamek Grodno
Tel.: 74 845 33 60
Kom.: 723 973 354

Kontakt Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu
Tel.: 74 845 72 30

Trasa Zwiedzania

Zwiedzanie zamku z przewodnikiem trwa około 1 h.

Zamek Grodno można zwiedzać samodzielnie lub też w towarzystwie przewodnika. Przewodnik wliczony jest już w cenę biletu. Wejścia z przewodnikiem odbywają się tylko o pełnych godzinach.

Na trasie zamku znajduje się m.in.: budynek bramy wejściowej, portal renesansowy, sień zamkowa, sala tortur, krzyże pokutne, loch księżniczki Małgorzaty, dziedziniec górny, sala rycerska, sala myśliwska, sale książęce, sala mokra. Bardzo często na trasie można spotkać również czasowe dodatkowe wystawy. Na sam koniec zwiedzania Zamku Grodno można wejść na wieżę zamkową, z której rozciągają się przepiękne widoki na Góry Wałbrzyskie, Sowie i Dolinę Bystrzycy.

Nocne Zwiedzanie Zamku Grodno

Zwiedzaj Zamek Grodno nocą!

Zamek Grodno można również zwiedzać w nocy! Wejście na średniowieczną warownię odbywa się w towarzystwie przewodnika. To niezwykła okazja, aby zobaczyć zamek nocą. Nocne zwiedzania organizowane są dla turystów indywidualnych (cyklicznie) i dla grup zorganizowanych.

Mapa okolicy Zamku Grodno

Wzgórze Zamkowe – Góra Choina, 58-321 Zagórze Śląskie

Zamek Grodno położony jest na Górze Choina, na terenie rezerwatu przyrody, w związku z tym nie ma możliwości podjechania samochodem bezpośrednio pod zamek. Samochód najlepiej zostawić pod górą, gdzie znajdują się darmowe parkingi. Przejście od parkingu na szczyt góry zajmuje około 10-15 min.

Oprócz zamku w okolicy znajdują się jeszcze inne miejsca warte odwiedzenia, dwa punkty widokowe, zapora wodna, Jezioro Bystrzyckie i ośrodki wypoczynkowe położone nad jeziorem.