Zwiedzanie

Zwiedzanie Zamku Grodno

Obiekt czynny jest codziennie:

W miesiącach od października do kwietnia:
od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00, ostatnie wejście o 16:00,
w soboty, niedziele i święta od 9:00 do 18:00, ostatnie wejście o 17:00.

W miesiącach od maja do września:
od poniedziałku do piątku od 9:00 do 18:00, ostatnie wejście o 17:00,
w soboty, niedziele i święta od 9:00 do 19:00, ostatnie wejście o 18:00.

Obiekt jest nieczynny w Niedzielę Wielkanocną, 1 XI i 24-25 XII.

Wejścia z przewodnikiem odbywają się o pełnych godzinach od godziny 10:00. Zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się, jeżeli zebrała się grupa minimum 4 osób.

Zamek można również zwiedzać samodzielnie w godzinach otwarcia.

Cennik

Ceny biletów:
Normalny – 16 zł
Ulgowy* – 14 zł

Bilet łączony Zamek Grodno + Sztolnie Walimskie:
Normalny – 28 zł
Ulgowy* – 24 zł

Bilet łączony jest ważny 10 dni od dnia zakupu.

Audioprzewodnik (polski, angielski, niemiecki, czeski):
Wypożyczenie – 8 zł / osoby + bilet

Sesja zdjęciowa ślubna:
100 zł

Ognisko dla grup zorganizowanych:
50 zł

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:
Zniżka na bilet – 2 zł (nie dotyczy biletu łączonego)

*Bilet ulgowy przysługuje: dzieciom, studentom do 26 roku życia, emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom, osobom z grupami inwalidzkimi. Dzieci do lat 4 wchodzą bezpłatnie.

Rezerwacje

1. Jeżeli wybierasz się do zamku z zorganizowaną grupą warto skontaktować się z nami. Zarezerwujemy termin – będziemy na Was czekać.

2. Jeżeli potrzebujesz dla grupy zorganizowanej tłumacza lub przewodnika ze znajomością języka niemieckiego lub angielskiego – skontaktuj się z nami.

3. Jeżeli chciałbyś dla swojej grupy zorganizować ognisko poinformuj nas o tym z wyprzedzeniem. Przygotujemy palenisko, drewno oraz zadaszone miejsca do odpoczynku i jedzenia.

4. Specjalne sesje fotograficzne oraz używanie drona możliwe jest tylko po wcześniejszej zgodzie dyrektora CKiT.

Kontakt Zamek Grodno
Tel.: 74 845 33 60
Kom.: 723 973 354

Kontakt Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu
Tel.: 74 845 72 30

Trasa Zwiedzania

Zwiedzanie zamku z przewodnikiem trwa około 1 h.

Zamek Grodno można zwiedzać samodzielnie, w towarzystwie przewodnika lub z wypożyczonym audioprzewodnikiem. Tradycyjny przewodnik wliczony jest już w cenę biletu. Wejścia odbywają się o pełnych godzinach od godziny 10:00. Zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się, jeżeli zebrała się grupa minimum 4 osób. Wypożyczenie audioprzewodnika jest dodatkowo płatne.

Na trasie zamku znajdują się m.in.: budynek bramny, budynek kaplicy z renesansowym portalem, sień zamkowa, sala tortur, krypta grobowa von Zedlitzów, krzyże pokutne, loch księżniczki Małgorzaty, dziedziniec górny, sala rycerska, sala myśliwska, sale książęce i sala mokra. Bardzo często na trasie można spotkać również czasowe dodatkowe wystawy. Na sam koniec zwiedzania Zamku Grodno można wejść na wieżę zamkową, z której rozciągają się przepiękne widoki na Góry Wałbrzyskie, Sowie i dolinę Bystrzycy.

Nocne Zwiedzanie Zamku Grodno

Zwiedzaj Zamek Grodno nocą!

Zamek Grodno można również zwiedzać w nocy! Wejście na średniowieczną warownię odbywa się w towarzystwie przewodnika. To niezwykła okazja, aby zobaczyć zamek nocą. Nocne zwiedzania organizowane są dla turystów indywidualnych (cyklicznie) i dla grup zorganizowanych.

Mapa okolicy Zamku Grodno

Wzgórze Zamkowe – Góra Choina, 58-321 Zagórze Śląskie

Zamek Grodno położony jest na Górze Choina, na terenie rezerwatu przyrody, w związku z tym nie ma możliwości podjechania samochodem bezpośrednio pod zamek. Samochód najlepiej zostawić pod górą, gdzie znajdują się darmowe parkingi. Przejście od parkingu na szczyt góry zajmuje około 10-15 min.

Oprócz zamku w okolicy znajdują się jeszcze inne miejsca warte odwiedzenia, dwa punkty widokowe, zapora wodna, Jezioro Bystrzyckie i ośrodki wypoczynkowe położone nad jeziorem.