Pierwsza edycja nowego nocnego zwiedzania Zamku Grodno pt. „Ostatni Baron” za nami!

Pierwsza edycja nowego nocnego zwiedzania Zamku Grodno pt. „Ostatni Baron” za nami!

Gdy silne emocje i adrenalina przyspieszają upływ czasu, w jednej chwili uświadamiamy sobie, że coś co w naszym odczuciu trwało 15 minut, było tak naprawdę przeszło godziną wyjętą z naszego życia. Opisany tutaj stan towarzyszył nam w sobotę 10 października, gdy zapadający nad zamkiem zmrok stał się tłem historii Ostatniego Barona z twierdzy Kinsburg.

Nawet jesienna plucha, nieustannie siąpiący deszcz i mgła opływająca zamkową wieżę nie zepsuły nam planów. Wręcz przeciwnie! Czy można wyobrazić sobie bardziej odpowiednią aurę do osadzenia w niej tajemniczej, melancholijnej opowieści o miłości, zdradzie, ludzkich żądzach, obsesjach i będącym ich efektem cierpieniu?

Raz jeszcze ciasne komnaty wypełniły się cennymi dziełami sztuki. Wspomnienia emocji towarzyszących ucieczce ostatnich właścicieli znów odżyły w pamięci kamiennych murów. Niebo nad zamkiem rozbłysło światłem wystrzałów z broni palnej, przestrzeń rozdarta została upiornym rykiem nurkujących samolotów.

Wspomnienia jednak mają to do siebie, że przywołać je można wielokrotnie. Zapraszamy Was 31 października – przeżyjmy to wspólnie raz jeszcze!

https://zamekgrodno.pl/nocne-zwiedzanie/