UWAGA: Od 1 kwietnia wprowadzamy nowe ceny biletów
 

Pierwsza edycja nowego nocnego zwiedzania Zamku Grodno pt. „Ostatni Baron” za nami!

Pierwsza edycja nowego nocnego zwiedzania Zamku Grodno pt. „Ostatni Baron” za nami!

Gdy silne emocje i adrenalina przyspieszają upływ czasu, w jednej chwili uświadamiamy sobie, że coś co w naszym odczuciu trwało 15 minut, było tak naprawdę przeszło godziną wyjętą z naszego życia. Opisany tutaj stan towarzyszył nam w sobotę 10 października, gdy zapadający nad zamkiem zmrok stał się tłem historii Ostatniego Barona z twierdzy Kinsburg.

Nawet jesienna plucha, nieustannie siąpiący deszcz i mgła opływająca zamkową wieżę nie zepsuły nam planów. Wręcz przeciwnie! Czy można wyobrazić sobie bardziej odpowiednią aurę do osadzenia w niej tajemniczej, melancholijnej opowieści o miłości, zdradzie, ludzkich żądzach, obsesjach i będącym ich efektem cierpieniu?

Raz jeszcze ciasne komnaty wypełniły się cennymi dziełami sztuki. Wspomnienia emocji towarzyszących ucieczce ostatnich właścicieli znów odżyły w pamięci kamiennych murów. Niebo nad zamkiem rozbłysło światłem wystrzałów z broni palnej, przestrzeń rozdarta została upiornym rykiem nurkujących samolotów.

Wspomnienia jednak mają to do siebie, że przywołać je można wielokrotnie. Zapraszamy Was 31 października – przeżyjmy to wspólnie raz jeszcze!

https://zamekgrodno.pl/nocne-zwiedzanie/