Akwarium – Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego

Akwarium

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Zagórzu Śląskim

Obiekt CORT w Zagórzu Śląskim (wybudowany w 2019 roku i uruchomiony wiosną 2020 roku) potocznie jest nazywany Akwarium, ze względu na znajdujące się wewnątrz duże akwarium słodkowodne. Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego znajduje się w malowniczym krajobrazie nad Jeziorem Bystrzyckim i nie tylko spełnia funkcję regionalnego punktu informacji turystycznej, ale jest to również ośrodek edukacji ekologicznej. Nowoczesna, ale ekologiczna bryła budynku doskonale komponuje się z przyrodą, a miejsce jest bardzo atrakcyjne turystycznie i stanowi doskonały punkt startu wycieczek turystycznych.

logo_akwarium

Godziny otwarcia i wstęp

Wstęp do Akwarium bezpłatny!

Godziny otwarcia:

Obiekt czynny  jest od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00 – 17.00

Obiekt jest nieczynny w Niedzielę Wielkanocną, 1 XI i 24-26 XII.

Parking i Jezioro Bystrzyckie

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego Akwarium to doskonałe miejsce startowe na zwiedzanie Jeziora Bystrzyckiego i okolicznych atrakcji. Od Akwarium rozchodzą się szlaki turystyczne do nowo-wybudowanej kładki nad Jeziorem Bystrzyckim, Zamku Grodno, zapory wodnej, platform widokowych itd. Przy budynku CORT jest duży płatny parking dla samochodów osobowych, busów, motocykli i kamperów.

Płatny parking*:
Motocykl – 5 zł
Samochód osobowy – 10 zł
Bus** i kamper – 20 zł

*Parking płatny obowiązuje w godzinach pracy CORT Akwarium, cena za bilet całodniowy. Uwaga, na parkingu nie ma miejsca dla autokarów! Parkingi dla autokarów znajdują się w centrum Zagórza Śląskiego.

**Bus powyżej 6 osób.

Na parkingu znajduje się stacja ładowania pojazdów elektrycznych.

Dane kontaktowe / Dojazd do CORT

Tel. 74 306 75 55

mail: akwarium@ckit.walim.pl

ul. Wodna 1, 58-321 Zagórze Śląskie

 

„Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Województwa Dolnośląskiego 2014- 2020  w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. Nr projektu RPDS.04.04.04-02-0001/18”
Całkowity koszt projektu 13.184.989,29 zł
Kwota otrzymanego dofinansowania 7.274.018,40 zł