Akwarium – Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego

Akwarium

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Zagórzu Śląskim

Obiekt CORT w Zagórzu Śląskim (wybudowany w 2019 roku i uruchomiony wiosną 2020 roku) potocznie jest nazywany Akwarium, ze względu na znajdujące się wewnątrz duże akwarium słodkowodne. Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego znajduje się w malowniczym krajobrazie nad Jeziorem Bystrzyckim i nie tylko spełnia funkcję regionalnego punktu informacji turystycznej, ale jest to również ośrodek edukacji ekologicznej. Nowoczesna, ale ekologiczna bryła budynku doskonale komponuje się z przyrodą, a miejsce jest bardzo atrakcyjne turystycznie i stanowi doskonały punkt startu wycieczek turystycznych. Przy budynku znajduje się płatny parking dla samochodów osobowych, busów, motocykli i kamperów.

logo_akwarium

Godziny otwarcia i wstęp

Wstęp do Akwarium bezpłatny!

Obiekt czynny jest od wtorku do niedzieli:

W miesiącach od października do kwietnia:
od wtorku do piątku od 9:00 do 16:00,
w soboty, niedziele i święta od 9:00 do 16:00.

W miesiącach od maja do września:
od wtorku do piątku od 9:00 do 17:00,
w soboty, niedziele i święta od 9:00 do 17:00.

Obiekt jest nieczynny w poniedziałki, Niedzielę Wielkanocną, 1 XI i 24-25 XII.

Parking i Jezioro Bystrzyckie

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego Akwarium to doskonałe miejsce startowe na zwiedzanie Jeziora Bystrzyckiego i okolicznych atrakcji. Od Akwarium rozchodzą się szlaki turystyczne do nowo-wybudowanej kładki nad Jeziorem Bystrzyckim, Zamku Grodno, zapory wodnej, platform widokowych itd. Przy akwarium znajduje się duży płatny parking, gdzie można zostawić samochód, motocykl lub kampera. Na parkingu znajduje się również stacja do ładowania pojazdów elektrycznych.

Płatny parking*:
Motocykl – 3 zł
Samochód osobowy – 10 zł
Bus** i kamper – 20 zł

*Parking płatny obowiązuje w godzinach pracy CORT Akwarium, cena za bilet całodniowy. Uwaga, na parkingu nie ma miejsca dla autokarów! Parkingi dla autokarów znajdują się w centrum Zagórza Śląskiego.

**Bus powyżej 6 osób.

Uwaga! Stacja ładowania pojazdów nieczynna.

Dojazd do Akwarium

ul. Wodna 1, 58-321 Zagórze Śląskie

„Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Województwa Dolnośląskiego 2014- 2020  w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. Nr projektu RPDS.04.04.04-02-0001/18”
Całkowity koszt projektu 13.184989,29 zł
Kwota otrzymanego dofinansowania 7.274.018,40 zł

Uwaga!

Z powodu dużej ilości zapisanych grup zorganizowanych w dniu 17 czerwca (czwartek) Zamek Grodno dla turystów indywidualnych będzie zamknięty.

Za utrudnienia przepraszamy!